Web manuál.

logo Sprav si web

Popis výberu domény u poskytovateľa

Web

Porovnanie webhostingových služieb

Web

Vytvorenie webstránky pre web manuál

Web

žena v kresle
sprav si web - prezentácia

Prípadová štúdia.

Sprav si web je platforma ktorá sa zaoberá tým, ako si spraviť webstránku zadarmo (takmer).

Sprav si web

Ako si urobiť webstránku zadarmo

Na zrealizovanom webe sa snažím priniesť odpoveď na otázku: „Ako si urobiť webstránku zadarmo“ a či je niečo také vôbec možné.

Radovan Hýbl

Radovan Hýbl

ekonóm a webdizajnér

Aby som vás nenapínal. Úplne možné to nie je, ale viete sa dostať veľmi blízko.

Prvým bodom, kde je nutné „pustiť perie“ je webhosting a kúpa domény. Bez nich to nepôjde.

Ďalšou vecou je ochota učiť sa. Ak si chcete vyrobiť vlastný web, budete potrebovať dostatok času na učenie a aj na jeho následnú realizáciu.

Na záver je ešte potrebné investovať prostriedky aj do licencie buildera, keďže šablóny, takmer nikdy, nie sú vhodným riešením.

Monika Valachová
sprav si web - spokojné dievča

Čo som realizoval

Web na mieru

Platforma Sprav si web je alternatívou k spracovaniu webu na mieru, podľa požiadaviek. Jednotlivé podstránky, sekcie a moduly si človek s trochou snahy dokáže vyskladať aj sám.

Prekážkou nie je ani neznalosť programovania.

Pri konštrukcii webu som sa snažil o jeho prehľadné štruktúrovanie, ktoré umožní jeho návštevníkom jednoduché nachádzanie relevantných informácií. Celý postup som rozobral a zoradil do jednotlivých krokov.

Nechýbajú ani odkazy na partnerské weby, ktoré pomáhajú v orientácii v predmetnej problematike.

Základnou črtou dizajnu použitého na webe je jeho jednoduchosť. Spoločne s hravou 3D grafikou vytvára užívateľsky prívetivý riestor, v ktorom sa ponúka riešenie nastolených otázok.

V závere webu sú načrtnuté možnosti šetriace čas na úkor finančných prostriedkov. K webu pristupujem ako k stavebnici Lego, kde si každý môže určiť, ktoré súčasti si chce implementovať sám a ktoré, naopak, zverí do rúk profesionála.

Postupne budem k webu pridávať a následne rozširovať časť Blog, v ktorej budú sústredené podrobné tutoriály venujúce sa problematike do dostatočnej hĺbky. Tento postoj je nevyhnutný najmä pre orientáciu na cieľovú skupinu webu.

Platforma Sprav si web plní edukačnú funkciu, ktorá by v online svete rozhodne nemala chýbať. Som rád, že svojou činnosťou môžem prispievať k zvýšeniu povedomia o tvorbe webstránok a jej špecifikách.

Záver

Zhodnotenie

Sprav si web je, podľa môjho názoru, zaujímavá edukatívna platforma, ktorá má ambíciu zaplniť voľné miesto na trhu bezplatného vzdelávania. Verím, že si nájde svojich fanúšikov, ktorým poskytne instantné odpovede na ich otázky.

Radovan Hýbl

Radovan Hýbl

ekonóm a webdizajnér

Som rád, že som sa na to podujal. Nebolo to až také zložité, ako som sa obával. A to rozhodne nie som technický typ.

Monika Valachová

Peter

súkromný podnikateľ